Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecsun PL990X
PL660 dan sonra kullandığım 2.ci tecsun modelidir.PL880 in güncellenmiş versiyonu olarak anılmaktadır.660 dan sonra beni bu cihaz çok 

etkilemiştir.Ssb deki başarısı ve farklı band genişlikleri bunda önemli bir etkendi.PL 660 ın aksine bunda air band yoktur.PL990 ile arasındaki 

fark uzun dalgasının 100 khz den değil 50 khz den başlamasıdır.Harici anten girişi uzun,orta ve kısa dalgada da aktiftir.Farklı band genişliği 

seçenekleri sunar.PL660 da dar ve geniş olarak 2 seçenek vardı.Kullanımı çok kolaydır.Ekran ışığını bir tuş ile sürekli yakabilirsiniz.Anten 

seçme düğmesi ile harici anten ve dahili anteni arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.Ancak uzun denemelerden sonra harici antenin jakı 

takılıyken,dahili anten seçili bile olsa alıma olumlu yönde katkısı olduğunu farkettim.Ama bu anten kıyaslaması yapmak için pek iyi birşey 

değildi.O yüzden kıyaslama yapmak için anten jakını tamamen çıkarmaya başladım.Daha sonra çıkan H501 ve H501X modelinde bu 

düğmeyi koymadılar.Cihazın fiyatı nakliye dahil yaklaşık 260 usd civarındadır.Buna gümrük vergisi dahil değildir.Sd kart ile mp3 dinleme ve 

bluetooth özelliğine sahiptir.1 adet 18650 lityum iyon pil ile çalışır.Pil tüketimi fena değildir.Ama yurtdışından sipariş verirken uçakla taşıması 

yasak olduğu için pilini göndermezler.Ayrıca temin etmeniz gerekebilir.Tecsun cihazları en uygun www.anon-co.com adresinden alabilirsiniz.

Çağrı İşareti:TA254439-SWL
Sangean Ats-909x-Wellbrook Loop Anten-360' Anten Rotor
QTH:Sakarya
Bul
Alıntı
Tecsun un çıkardığı en güzel Radyolardan biri Tanıtım için Teşekkürler
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi